Albino Muhabbet Kuşu Bakımı

maxiforum

Albino Muhabbet Kuşu Bakımı

Albino Muhabbet kuşu görünüm itibariyle diğer muhabbet kuşlarından ayrılır. Dolayısıyla bakımları ve beslenmeleri diğer muhabbet kuşlarından pek de farklı değildir. Bu kuşların da bakımında temel ihtiyaçlarının düzenli olarak giderilmesi ve temizlik ile kaliteli muhabbet kuşu yemleri ön plandadır. Fakat albinizm hastalığından muzdarip olmaları nedeniyle güneşte kalmaları sakıncalıdır.

Albinoların karakter yapısı diğer muhabbet kuşlarından bazı noktalarda ayrılır. Tüm muhabbet kuşları gibi insanlarla yakın ve sıcak ilişkiler kuran Albinolar’ın yeni yaşam ortamlarına ve sahiplerine alışması biraz fazla zaman alabilir. Renkli muhabbet kuşları çok daha atak ve iletişim konusunda aceleci hayvanlarken Albino Muhabbet kuşları başlangıçta biraz çekingen davranabilirler. Kuşun kendini güvende ve rahat hissetmesi için onu kafesinden çıkarmaya çalışmamalı ve kafesinin kapısını açık bırakarak kafesi bulunduğunuz odaya getirmelisiniz. Sizi iyice gözlemleyip sesinize ve görüntünüze alıştıktan sonra, önce yavaş yavaş sonra sık sık üzerinize konmaya ve evi tanımaya istekli olduğunu gösterecektir. Fakat onun bulunduğu oda çok gürültülü olmamalı ve ani yüksek sesler kuşun yanında çıkarılmamalıdır.

Albino Muhabbet kuşlarını türdaşlarından ayıran diğer iki özellik de yalnız kalmaktan ekseriyetle hoşlanmamaları ve daha geniş alanlara ihtiyaç duymalarıdır. Bilindiği gibi muhabbet kuşları yalnız bırakıldıklarında depresif hale gelirler. Bu Albinolarda hat safhaya varır. Bu nedenle Albino Muhabbet kuşları sürekli seyahat edenler ve gün içinde çok yoğun çalışanlara uygun bir kuşu türü değildir.  Geniş alan gereksinimi de renkli muhabbet kuşlarından fazla olduğu için büyük bir kafes ve uçabileceği büyük bir eve ihtiyaç duyarlar. Yoksa açık buldukları kapı ve pencerelerden kaçabilirler.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.