Evcil Hayvanlar İle Evde Vakit Geçirmek

maxiforum

Dünyamızın zor günlerden geçtiği bu günlerde, salgından uzak kalmak için hemen hemen hepimiz evdeyiz. Bu zor günlerde, pek çok kişi psikolojik olarak zorlandığını dile getiriyor. Sağlıklı kalmak için evden çıkmamanın gerektiği bu günlerde evcil hayvanlarınızla daha fazla vakit geçirerek, bu dönemi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

 

Evcil hayvanlar da tıpkı insanlar gibi dışarı çıkmadığı zamanlarda bunalıma girebilirler. Evcil hayvan dostlarımız sağlıklı olmak için günlük olarak sahip olduğu enerjiyi harcamalıdır. Unutmayalım ki yorgun evcil, hayvan sağlıklı evcil hayvandır.

 

İnsanlarda da uzun süreli evde kalmak ve hiçbir işle uğraşmamak çeşitli mental rahatsızlıklara ve ardından da fiziksel rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu sebeple, sağlıklı kalmak için sadece evde kalmak tek başına yeterli değildir.

 

Evcil hayvan sahipleri için bu karantina günleri, evcil hayvan dostlarının yardımlarıyla daha kolay ve daha keyifli geçebilir. Gelin,evcil hayvanlar ile evinizde nasıl keyifli vakit geçirebileceğinizi birlikte inceleyelim!

Evcil hayvanları eğitin!

Evcil hayvanları eğitin!

Evcil hayvanlar için eğitim son derece önemlidir. Bunun sebebi ise aynı evin içinde yaşadığınız, bir nevi ev arkadaşlığı yaptığınız bu canlıların, sizin ve evin düzenini bozmadan yaşamasını sağlamaktır. Bu nedenle eğitim son derece önemli olup, hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 

Özellikle yavru köpek ve yavru kedi sahipleri için bu dönem, eğitim vermek için harika bir fırsattır. Onlarla fazladan vakit geçirmek, hem onlar hem de sizin için harika olacaktır.

 

Evcil hayvanlar için eğitim oldukça sabır gerektiren bir iştir. Ancak evde kaldığımız bu zor zamanlarda, zamandan bol başka hiçbir şey yok…

 

Evcil hayvan dostlarınıza verebileceğiniz eğitimler, tuvalet eğitimi, temel eğitimler,  köpekler için havlama eğitimi, alan eğitimi gibi eğitimler olabilir. Bu eğitimler yardımıyla hem evcil hayvan dostunuz ile daha sağlıklı bir ev arkadaşlığı mümkün olabilir. Ayrıca evcil hayvan dostunuz ile geçirdiğiniz bu eğitim süresince onunla anılar biriktirebilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

Bu eğitimlerden en önemlisi elbette tuvalet eğitimidir. Bu eğitimi vermek için ilk olarak bir alan belirlemelisiniz. Kedi veya köpek dostunuzun, her tuvalet ihtiyacı olduğunda bu bölgeye gitmesini sağlamak için ona alışkanlık kazandırmalısınız.

 

Bu alışkanlığı kazandırmak için, onları, tuvalet ihtiyacı olduğunu anladığınızda o alana taşımalısınız ve sonrasında bir ödül veya ceza sistemi uygulamalısınız. Elbette ki ödül sistemi uygulamak evcil hayvanlar için psikolojik olarak daha sağlıklı olacaktır. Kısa bir süre içerisinde başarıya ulaşacaksınız.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.