Lutino Muhabbet Kuşları

maxiforum

Lutino Muhabbet Kuşu sarı renkli muhabbet kuşlarına verilen bir isimdir. Kırmızı gözlere sahip değildirler sadece renkleri sarıdır buda onları albinolardan ayırarak lutino olarak adlandırılmasına olanak vermiştir.

Lutino Muhabbet Kuşlarının özelliklerinden bahsettik artık Lutino ve Albino muhabbet kuşlarını ayırabilirsiniz.

Lutino Muhabbet Kuşları cinsiyet ayrımı’da diğer Muhabbet kuşları türlerindeki gibidir ama bu ırkta özellikle erkeklerde pembe gaga sıkça görülmektedir. Erkek Lutino muhabbet kuşu gagası pembemsi bir renk olabilir iken dişide bu burun deliklerinin etrafında beyazımsı bir tabaka vardır buradan erkek dişi ayrımı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu bakımı diğer türler ile aynıdır Çeşitli Muhabbet kuşu tohumları ara sıra yeşillik mama ve vitaminler ile rahatlıkla bakabilirsiniz. Lutino muhabbet kuşu bakımında unutulmaması gerekenlerden biride temizlik ve hijyendir önemli olan kuşu hasta olduğunda iyileştirmek değil hastalanmamasını sağlamaktır.

Lutino muhabbet kuşları’da kuluçkaya girdiklerinde yumurtalarının dolu yada boş olduğu kontrolü bir hafta içerisinde yapılır yumurtaya karanlık bir ortamda baktığınızda içerisindeki kırmızı oluşan damar ve kalp atışlarını görebilirsiniz. Ortalama yavrular oluşumunu 14 ile 18 gün içerisinde tamamlarlar yumurtlama sırasına göre birer yada ikişer gün ara ile çıkarlar anne ve baba bakımlarını üstlenirler sizin yapmanız gereken anne babaya iyi bakmak mama ve yemlerini eksik etmemekle birlikte korkutmadan yuvayı temiz ve hijyen tutmaktır . Günlük taze su hayvan sağlığı için özellikle yaz aylarında önemli rol oynar.

Lutino muhabbet kuşları iklim şartlarına kolaylıkla ayak uydurur ama çok soğuk havaya gelemezler bunun yanında cereyanda kalmaları onların sonu dahi olabilir. Kuşlar soğuk olan bölgeye ayak uydururlar ama ani hava değişimi ve cereyanda kalmaları kuşların sağlıklarını çok olumsuz etkiler.

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksektir bunun nedeni renklerinden kaynaklıdır ama bu fiyatlar çok oynamaz örnek normal ırk 25 TL ise bunlarda fiyatlar 35tl gibi olur.

Merak edilen bir konu ise Lutino Muhabbet Kuşu konuşur’mu evet bu kuşun ırkına renklerine bağlı değildir çok rahatlıkla konuşmayı öğrenebilirler bunun için yavru lutino muhabbet kuşu temin etmeniz yeterli olacaktır muhabbet kuşu konuşması için zaman ve sevgi ilgi şarttır bunun yanında erkeklerin daha hızlı konuşmayı öğrendiğini unutmamak gerekir.  Lutino Muhabbet Kuşu yaşı nasıl anlaşılır göz renkleri boyutu gagası gibi yaş tahmini yapılabilir

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.