Muhabbet Kuşu Konuşturma

maxiforum

Muhabbet Kuşu Hakkında

Kuşlar arasında konuşabilen, ev ortamına çabuk ayak uyduran ve en hareketli cinslerden biri olan kuş türüne muhabbet kuşu denmektedir. Genel olarak 7-8 yıl ömürleri olan muhabbet kuşları, bu ömürlerini beslenme ve bakım süreçlerine göre bir miktar daha uzatabilmektedirler. Bu nedenle bakım ve besleme muhabbet kuşları için son derece önemli bir konudur. Yavru bir kuş aldıysanız, iyi kalitede olan kabuklu yemler vermek son derece önemlidir. Yavru muhabbet kuşunun gelişebilmesi adına beslenmesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra muhabbet kuşlarının gelen anlamda kanatlarının parlak, kabarık olmayan ve sürekli hareket eden hayvanlar olmaları gerekmektedir. Aksi halde kuşta sorun olabilir ve bu tür özellikleri olmayan muhabbet kuşlarını almamanız önerilmektedir.

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet kuşu almak isteyen birçok kişi, kuşun konuşmasını ve bazı kelimeleri telaffuz etmesini çok istemektedir. Bu nedenle belirli bir süreci gözden çıkarmak gerekmektedir. Genel olarak muhabbet kuşu konuşturma konusunda öncelikle sürekli olarak muhabbet etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra genç olan muhabbet kuşları son derece hızlı bir şekilde konuşmayı öğrenmektedirler. Sizin çıkardığınız sesleri dikkatle dinleyen muhabbet kuşları zaman içerisinde çıkardığınız sesli taklit edeceklerdir. Öte yandan sesinizi bir teybe sürekli olarak kaydederek ve bu teybi de muhabbet kuşuna dinleterek, kısa bir süre içerisinde konuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle muhabbet kuşunuza adını öğretmek son derece mantıklı olacaktır.

Muhabbet Kuşu Yumurtaları

Muhabbet kuşunuz zaman içerisinde yumurtlardı ve artık sadece bir kuşunuz değil, bununla birlikte yumurtalarınız varsa, bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Genel anlamda yumurtalar 18 gün içerisinde kabuk kırmakta ve yeni muhabbet kuşları doğmaktadır. Bu nedenle muhabbet kuşları yumurtaları bu süre zarfında korunmalıdır. Bunun yanı sıra ilk olarak muhabbet kuşlarının cinsini öğrenmek son derece zordur ve belirli bir süre zarfı sonrasında muhabbet kuşunun cinsiyeti öğrenilebilir. Yavrular ilk olarak yemek yiyemez ve anneleri yavrular beslemektedir. 1 yaşına gelen muhabbet kuşları ise olgun kuşlar kategorisinde yer almaktadır. Genel anlamda muhabbet kuşlarının 3 ve 8 adet arasında yumurtladıkları görülmektedir.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.