Rainbow Pullu Muhabbet Kuşu

maxiforum

Rainbow Muhabbet Kuşu Kökeni

Renklerinden dolayı, oldukça sevilen bir kuş türü olan Rainbow muhabbet kuşu kökeninin ne olduğu konusunda da merak edilmektedir. Bu kuş türü ilk olarak İngiltere’de Keston adlı kuş çiftliğinden üretilmiş olup, tüm dünyaya buradan yayılmıştır. Kanat desenleri ve bu desenlerdeki renkler sayesinde oldukça ilgi görmüştür.

Rainbow Muhabbet Kuşu Özellikleri
Rainbow Muhabbet Kuşu Özellikleri

İngiltere’de üretilmiş olan Rainbow muhabbet kuşu, pek çok kişinin ilgi odağı olarak beslenmektedir. Bu kuşu beslemek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında ise kuşu özellikleri yer almaktadır. Rainbow muhabbet kuşu özellikleri ve bakım tavsiyeleri şu şekilde belirtilmektedir;

 • Bu kuşun en belirgin özelliği yüzlerinin sarı olmasıdır.
 • Bu kuşların kanat uçları ipek opal görünümünde olup, gri ve beyaz renktedirler.
 • Kanat uçlarının sonlarına doğru renk sarıya dönmektedir.
 • Bu kuşun gövde renkleri her kuşta farklı olabilmektedir.
 • Bu kuşun ayak renkleri genelde koyu olmaktadır. Fakat bazılarında açık renkler görülebilmektedir.
 • Bu kuşların genleri çekinik renk gen taşıyıcısıdır.
 • Bu kuşların dişi olanlarının damızlık dönemlerinde gaga renkleri koyu bir renge döner.
 • Erkek Rainbow muhabbet kuşlarının gagaları ise mavi renklidir.

Rainbow Muhabbet Kuşu Bakım Tavsiyeleri

Rainbow muhabbet kuşunu beslemek isteyen pek çok kişinin merak ettiği konular arasında Rainbow muhabbet kuşu özellikleri ve bakım tavsiyeleri konusu da yer almaktadır. Fakat bu kuş türünün bakımı da diğer muhabbet kuşlarının bakımlarıyla aynı olmaktadır. Yemi ve vitaminleri de aynı oranda verilmektedir. Bu durumda, bu kuş türü için herhangi bir şekilde ekstra bakıma gerek duyulmamaktadır.

Rainbow Muhabbet Kuşu Üretimi
Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatları

Diğer kuşlardan farklı bir renge sahip olan bu kuş türü, insanlar tarafından beslenmek istenmektedir. İnsanların bu kuşu doğa da bulmalarına imkan yoktur. Bu nedenle, satın almak durumundadırlar. Rainbow muhabbet kuşu fiyat açısından, beslemek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu kuş türünün üretimi zor olduğundan ve ekstra üretim için damızlık gerektiği için fiyatı da diğer kuşlaar göre pahalı olmaktadır. Bu nedenle, kişiler bu kuşu özellikleri ve türü bakımından 150 TL’den 500 TL’ye kadar bulabilmektedirler.

Rainbow Muhabbet Kuşu Üretimi

Bu kuş türünü beslemek için Rainbow muhabbet kuşu özellikleri ve bakım tavsiyeleri konusunu araştıranların yanı sıra, kuş genellikle üretim amaçlı beslenilen kuşlardan biridir ve üretimi de araştırılmaktadır. Oldukça nadir olan bu kuş türünün üretimi şu şekilde gerçekleştirilmektedir;

 • Bir ya da iki tane ebeveyn pullu olması gerekir.
 • Erkek opaline ya da opaline inçin bölünmüş olması gerekir.
 • Hem anne hem de baba mavi için mavi ya da bölünmüş olması gerekir.
 • Aileden biri iki sarı yüz tipi olması gerekir.

Rainbow Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Rainbow kuşu özellikleri ve bakım tavsiyeleri merak edildiği gibi, kişiler bu kuşu pek çok açıdan da merak etmektedirler. Muhabbet kuşu seven ve Tür olarak Rainbow muhabbet kuşunu tercih eden kişiler, Rainbow muhabbet kuşu konuşur mu sorusuna yanıt aramaktadırlar. Bu kuşun türü muhabbet kuşu olduğu için konuşabilmektedir. Eğer bu kuş beslenip konuşturulmak isteniyorsa, yavru ve erkek Rainbow kuşu tercih edilmelidir.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.