Show Jumbo Muhabbet Kuşu Bakımı

maxiforum

Show Jumbo Muhabbet Kuşu Bakımı

Show Jumbo muhabbet kuşları, tüm kuşlar gibi özgürce uçmak isterler. Fakat türdaşlarından daha iri kuşlar oldukları edineceğiniz kuş kafesi çok daha geniş olmalıdır. Ayrıca bu kuşlar, çok hareketli ve oyuncu olduklarından onlar için mutlaka farklı oyuncak ve aksesuarları satın almanız gerekir. Beslenmeleri ise diğer muhabbet kuşlarında olduğu gibidir. Yani onları muhabbet kuşları için özel olarak üretilen kaliteli muhabbet kuşu yem ve kraker çeşitleri ile besleyebilirsiniz. Bu kuşlara yemler dışında taze sebze ve meyveler ile kuruyemiş ve tohumlu yiyecekleri de sınırlı olmak kaydı ile verebilirsiniz.

Bilindiği gibi muhabbet kuşları hassas canlılardır ve temiz ortamlarda yaşamak uzun ömürlü olmaları ve sağlıklı yaşamaları için gereklidir. Dolayısıyla Show Jumboların yem ve su kapları ile oyuncakları sürekli olarak temizlenmelidir. Kafeslerinin temiz tutulması da sıhhatleri açısından önemlidir.

İnsanlarla çok iyi ilişkiler kuran Show Jumbo muhabbet kuşları, konuşma konusunda oldukça yeteneklidirler. Onlara çok sayıda kelimeyi ilgi ve sevgiyle kolayca öğretmeniz mümkündür. Özellikle erkek Show Jumbolar öğrenmeye fazlaca yatkındırlar. Eğlenceli ve çok hareketli olan Show Jumbo muhabbet kuşları ile her gün düzenli vakit geçirilmeli ve bu kuşlar evde uzun süre tek başlarına bırakılmamalıdır.

ixir
Garfield
Hayvanlar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli hayvan sever topluluk alanı. Sevimli dostlarımız ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.