Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bichon Havanese

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Bichon Havanese yüksek enerjili ve oyun sever bir köpek olarak bilinmekte olup yavru köpek tercih edenler için iyi bir alternatiftir. Görüntüsü bakımından ilgi çeken sevimli bir yapısı olmasının yanı sıra karakteri de sosyal ilişkiler kurmaya açıktır.

Temel Özellikleri
Bichon Havanese’nin belirgin özellikleri narin olmalarıdır. Çok yüksek sese karşı olumsuz davranış tepkileri verebilirler. Fakat yumuşak ses ile eğitim almak için de uygun oldukları bilinmektedir.

Ev içerisindeki yaşama uygun yapıları vardır. Fakat erken dönemde çok sık havlama alışkanlığı edinmesi ev için uygun olma şartlarını olumsuz yönde değiştirebilir. Bu nedenle erken dönemde eğitim verilmeli ve evlerde bekçilik yapması da sağlanmalıdır.

Görünüş ve Yapısı

Bichon Havanese’nin görünüşü oldukça sevimlidir. Tüylü yapısı sayesinde özellikle çocukların çok fazla ilgisini çekebilirler. Boyut olarak da çok fazla büyümemeleri sayesinde sürekli sevimliliğini korumakta olan köpek ırkları arasında yer almaktadır.

Beyaz ve bal rengi en çok bilinen renkleri arasındadır fakat siyah ya da kahverengi gibi renkleri de ırkın bilinen diğer renkleri arasında gösterilmektedir.

Karakter Özellikleri
Bichon Havanese’nin karakteri eğlenmek ve oyun oynamak üzerine gelişmiştir. Çevresindeki kişilerle sürekli oyun oynamak ve iletişim halinde kalmak isterler. Bu nedenle çocuklu aileler için uygun bir köpektir.

Bekçi olma görevinde de tercih edilebilirler fakat bunun için öncelikle gerekli eğitimleri almaları önemlidir. Erken dönemlerde eğitim almaları halinde eve yabancı biri geldiğinde sürekli havlama ile sahiplerini uyarırlar.

Bakımı
Bichon Havanese’nin bakımı kabarık tüylerin temiz ve hijyenik tutulması ile mümkün olmaktadır. İki günde bir olacak şekilde tarama yapılması ve temizliğinin sağlanması gerekir. Çok tüylü olmasına rağmen tüylerinde dökülme olmamaktadır.

Tüylerin kısaltılması tercihe bağlıdır fakat patilerinde uzayan tüylerin bakım esnasında kısaltılması daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak adına önemlidir.

Beslenmesi
Bichon Havanese’nin beslenmesi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Hareketli bir köpek olmasına rağmen kilo almaya yatkın yapısı nedeniyle Obezite gibi hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Tüketilen mamaların ya da ek besinlerin yağ oranlarının azaltılmış olmasına özen gösterilmesi gerekmekte fakat vitamin ve minerallerin de doğru ölçülerde alındığından emin olunması gerekmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler