Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Boston Terrier

Mert

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Boston Terrier Amerika kökenli köpek ırkları arasında en çok bilinenlerden birisidir. Doğası ve görünüşü itibariyle evcil olmaya uygun olmadığı düşünülse de günümüzde pek çok evde yaşayabildikleri bilinmektedir.

Beraber yaşadıkları kişileri çok güçlü bir bağ kurar ve o kişileri koruma eğilimine girebilirler. Fakat sosyal bir ilişki kurmaları için yavru oldukları dönemde yeterli eğitim sürecinden geçmeleri ve sonrasında sosyal ortam içerisine alınmaları gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Boston Terrier’in belirgin özellikleri zeki ve enerjik olmalarıdır. Enerjilerini herhangi bir yöne kaydırırken zekaları ile hareket ederler. Bu nedenle insanlarla da hayvanlarla da uyumlu ilişkiler sürdürebilirler.

Bu türün sadık olması da temel özellikleri arasında yer almaktadır. Fakat bazı durumlarda sadık olmasına rağmen bakım vereni ile inatlaşmalar yaşayabilmektedir. Bu durumlarda da nazik bir iletişim sürdürülmesi önerilir.

Görünüş ve Yapısı

Boston Terrier’in görünüşü sert bakışları ile bilinmektedir. Yüz şekli de aksi ve sert olmasına rağmen karakter olarak iyi ilişkiler kuran bir köpek türü olduğu için çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Karakter Özellikleri
Boston Terrier’in karakteri şu özellikleri içerir:

Ev yaşamına uyumludurlar fakat açık alanlarda da sağlıklı bir biçimde yaşayabilirler.
Enerjileri yüksektir ve sürekli bu enerjilerini atmak isterler.
Bakım verenine önemli ölçüde sadıktır ve onu her ortamda korumaya çalışır.
Çocuklar ile sevecen bir ilişki kurabilmesi için yavru olduğu dönemlerde eğitim almaları gerekir.
İnsanlara zarar verme eğiliminde değillerdir. Yalnızca doğru ilişki kurmayı öğrenmeleri için eğitim almaları gerekir.
İnatçı davranışlar gösterse de genel anlamda nazik bir köpek türüdür.
Bakımı
Boston Terrier’in bakımı hakkında bilinmesi gereken kulak temizliğidir. Kulaklarda biriken kirlerin düzenli olarak temizlenmemesi halinde enfeksiyon oluşma riski bulunacağı için sürekli kontrol edilmelidir.

Tüyleri kısa olduğu için dökülme yaşanmaz, haftada bir ya da iki defa taranması tüy bakımı için yeterli olmaktadır. Bunun dışında yılda bir ya da iki defadan fazla yıkanmaması hasta olmaması açısından önemlidir.

Beslenmesi
Boston Terrier’in beslenmesi sürecinde küçük köpekler için olan besleyici mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu mamalar köpeklerin kilo kontrolü için oldukça önemlidir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler