Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Crest Kanaryası

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Tepe veya Kafa:Tepe büyük ve tam yuvarlaktır. Merkezi nokta çok ufaktır. Tepe tüyleri uzun ve geniştir, göz ile gagayı tamamen örterler. Enseyle iyice kaynaşır. Tepesiz tipinde : Kafa geniş ve hafifçe yassıdır. Kafa tüyleri uzun ve geniştir, kaşları olmalıdır.
Vücut:Vücut dolgun ve yeterince uzundur. Göğüs iyice yuvarlaktır. Sırt geniş ve hafifçe şişkindir.

Tüy:Uzun ve ipek gibi kaygandır. Özellikle kuyruk talazları ve horoz tüyleri gÖrünmelidir.
Duruş:Sakin ve hafifçe diktir.
Boy:En az 17 cm.

Gaga:Kısa ve koniktir.
Boyun:İyice doludur.
Ayaklar:Kısadır ve baldırlar görünmemelidir.

Genel Durum:Sağlıklı ve temiz olmalıdır.

Crested Jüri Puanları Çizelgesi

Tepe - Baş ve Kaş 45 PUAN

Beden 10 PUAN

Tüy 10 PUAN

Duruş 10 PUAN

Boy (En az 17 cm) 5 PUAN

Gaga 5 PUAN

Boyun 5 PUAN

Ayaklar 5 PUAN

Genel İzlenim 5 PUAN

TOPLAM 100 PUAN
En üstteki arkası mavi fonlu olan kuş 1999 Pescara İtalyada Ranco nun Dünya birincisi olan kuşudur. O kuşun tepe noktası görüldüğü gibi gayet bozuktu ve önü panjur yapmıştı Ama kuştaki tepe o kadar büyüktüki ben daha sonra hiç okadar büyük tepeli crested görmedim söyleyeceğim şuki tepedeki bozukluğa bile tahammmül edile biliniyor yeterki tepe çok büyük olsun.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler