Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Wyandotte Tavuk

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Kümes hayvanları arasında en güzel görünüme sahip ırklardan biri de Wyandotte tavuğu olarak gösterilmektedir. Bu tavuk cinsi aslında melezdir. Brahma, Koşin ve Hamburg ırklarının melezlenmesiyle ortaya çıkmıştır.

Bu tavuk cinsi hem süs, hem et, hem de yumurta için beslenmektedir. Üç özelliği barındıran nadir türlerden biri olan Wyandot tavuğu göz alıcı tüyleri ile kendisine hayran bırakmaktadır. Bu güzelliğinden dolayı ben de süs tavukları arasında gösterdim.

Wyandotte tavuk özellikleri nelerdir diye bakacak olursak; öncelikle .ok farklı renklere sahip bir tavuk türüdür. Ancak en popüler olan wyandot silver denilen gümüş renginde olanıdır. Uyumlu ve insan canlısıdır. Annelik içgüdüsü gelişmiştir. Gürültülü olduklarından şikayet konusu olabilirler.

Yumurta verimi konusunda çok iyi olmasalar da yılda 150-170 arası yumurta verebilirler. Yumurtaları kahverengidir. Ağırlıkları ise 50-60 gr aralığındadır. Tavuklar iyi beslendikleri takdirde 3 kg kadar çıkabilirler.

Wyandotte tavuk fiyatlar yine satıcıdan satıcıya değişse de 200 TL adet fiyatıyla satılmaktadır. Toplu alımlarda satıcılar indirim uygulamaktadır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler