Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

keçiören evcil hayvanlar parkı

• Konbuyu başlatan Tweety
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 15

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Keçiören’deki evcil hayvanlar parkı nedir, nasıl oluştu, hangi hizmetleri sunuyor, nasıl geliştiriliyor, eğitim seminerleri ve sağlık etkinlikleri hakkında bilgi.
Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Nedir?

Evcil hayvanlar parkı, özellikle şehir içi yaşayan insanların evcil hayvanlarını özgürce gezebilecekleri, oyun oynayabilecekleri, diğer hayvanlarla etkileşime girebilecekleri parklardır. Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan ve evcil hayvan sahipleri ve onların dostları için özel olarak tasarlanmış bir parktır. Burada evcil hayvanlarınızı doğal ortamda görebilir, onlarla vakit geçirebilirsiniz.

Evcil Hayvan Parkı, genellikle çeşitli aktiviteler ve etkinliklere de ev sahipliği yapar. Burada düzenlenen etkinliklere katılarak, evcil hayvanınızın hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını destekleyebilirsiniz.

Ayrıca, bu parklarda yapılan eğitim seminerleri ve toplum bilinçlendirme programları sayesinde, evcil hayvan sahiplerine hayvanlarıyla daha sağlıklı ve bilinçli bir ilişki kurmaları konusunda yardımcı olunur. Bu sayede, evcil hayvan sahipleri evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir ve onlara daha iyi bakabilirler.
Evcil Hayvan Parkı HizmetleriParkın Oluşumu
Evcil hayvanlar için oyun alanları, yürüyüş parkurları, tımar ve bakım alanları Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, yerel yönetim ve hayvanseverlerin işbirliğiyle oluşturulmuştur[*]Eğitim Seminerleri[*]Evcil Hayvan Sağlığına Yönelik Etkinlikler[*]Toplum Bilinçlendirme Programları
Parkın Oluşumu

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir evcil hayvan parkıdır. Park, belediye tarafından evcil hayvan sahiplerine ve hayvanseverlere yönelik olarak oluşturulmuş bir sosyal alan olarak hizmet vermektedir.

Parkın Oluşumu ise, Keçiören Belediyesi’nin ilçe sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda, evcil hayvanlar için özel bir alan oluşturma kararı alması ile başlamıştır. Belediye, evcil hayvan sahiplerinin hayvanlarıyla bir arada zaman geçirebilecekleri, eğitim alabilecekleri ve toplum bilinçlendirme etkinliklerine katılabilecekleri bir park alanı oluşturma fikrini hayata geçirmiştir.

Parkın oluşumu sürecinde, alanın belirlenmesi, altyapı çalışmaları, peyzaj düzenlemeleri ve park içerisinde sunulacak hizmetlerin planlanması gibi bir dizi aşama yer almıştır. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, evcil hayvan sahiplerinin ve hayvanseverlerin buluşma noktası haline gelmiştir.
Evcil Hayvan Parkı Hizmetleri

Evcil Hayvan Parkı Hizmetleri, Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı’nda sunulan çeşitli hizmetleri kapsamaktadır. Park, evcil hayvan sahipleri ve evcil hayvanlar için birçok farklı olanak ve imkan sunmaktadır. Parkın içinde bulunan veteriner hekimler, evcil hayvan sahiplerine danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunarak, evcil hayvanların sağlığını korumaya ve geliştirmeye yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca, parkta bulunan eğitmenler, evcil hayvan sahiplerine eğitim ve seminerler düzenleyerek, onları evcil hayvanlarıyla ilgili konularda bilinçlendirmektedirler.

Evcil Hayvan Bakım Hizmetleri kapsamında, Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, evcil hayvan sahiplerine bakım ve temizlik konusunda destek sağlamaktadır. Parkın içinde bulunan bakım ve temizlik alanları sayesinde, evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarını rahatlıkla temizleyip bakımlarını yapabilmektedirler. Ayrıca, parkta bulunan pet salonları, evcil hayvan sahiplerine profesyonel bakım ve kuaför hizmetleri sunarak, evcil hayvanların bakımlarını üstlenmektedirler.

Evcil Hayvan Oyun Alanları ise parkın sunduğu hizmetler arasında önemli bir yere sahiptir. Park, evcil hayvan sahiplerine ve evcil hayvanlara yönelik çeşitli oyun ve eğlence alanları sunarak, onların keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Bu sayede, evcil hayvanlar sosyalleşebilmekte, enerjilerini atabilmekte ve hareket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Evcil Hayvan Parkı Gezinti Yolları ise, parkın sunduğu hizmetler arasında yer alan diğer bir önemli imkandır. Park, evcil hayvan sahiplerine ve evcil hayvanlara uzun yürüyüş ve gezinti imkanı sunan geniş alanlara sahiptir. Bu alanlar, evcil hayvan sahiplerinin ve evcil hayvanların doğayla iç içe vakit geçirmelerine olanak sağlamaktadır.
Parkın Geliştirilmesi

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, sürekli olarak gelişmekte ve genişlemektedir. Parkın geliştirilmesi, sunulan hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim yaşatılması amacıyla sürekli olarak çalışmalar yapılmaktadır.

Parkın geliştirilmesi kapsamında, eğitim seminerleri ve etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler sayesinde ziyaretçilere, evcil hayvan sağlığına yönelik bilinçlendirme yapılmakta ve toplumun evcil hayvanlar konusunda daha duyarlı bir tutum sergilemesi sağlanmaktadır.

Bununla birlikte, parkta bulunan tesisler ve alanlar sürekli olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Ziyaretçilerin ve evcil hayvanların konforu göz önünde bulundurularak, parkın altyapısı ve donanımı sürekli olarak güncellenmektedir.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, gelişen ihtiyaçlara ve taleplere cevap verebilmek adına sürekli olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Bu sayede, ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunulmakta ve evcil hayvanlar için daha sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturulmaktadır.
Eğitim Seminerleri

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, sadece evcil hayvan sahiplerine değil, aynı zamanda tüm hayvanseverlere yönelik çeşitli eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu seminerlerde evcil hayvan bakımı, beslenme, sağlık konularında uzman veteriner hekimler tarafından bilgilendirme yapılır. Ayrıca evcil hayvan sahiplerine hayvanlarını daha iyi anlamaları ve iletişim kurmaları için eğitimler verilmektedir.

Park, düzenlediği eğitim seminerleri ile evcil hayvan sahiplerinin bilinçlenmesine ve daha iyi bir yaşam sunmalarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Evcil hayvan sahipleri, bu seminerler sayesinde hayvanlarının sağlığı, bakımı ve eğitimi konularında daha bilinçli ve sorumlu bir tutum sergileyebilmektedir.

Bunun yanı sıra, eğitim seminerleri sırasında parkta bulunan alanlar ve tesisler hakkında da detaylı bilgiler paylaşılmaktadır. Evcil hayvan sahipleri, parkın sunduğu olanakları daha yakından tanıyarak, hayvanları için en uygun ortamı oluşturabilmektedir.
Evcil Hayvan Sağlığına Yönelik Etkinlikler

Evcil hayvan sahipleri olarak, evcil hayvanlarımızın sağlığını korumak ve geliştirmek için çeşitli etkinliklere katılmak önemlidir. Evcil hayvan sağlığına yönelik etkinlikler, evcil hayvan sahipleri için çok faydalı olabilir. Bu etkinlikler arasında veteriner hekimler tarafından düzenlenen seminerler, kampanyalar, bilinçlendirme etkinlikleri ve toplumda evcil hayvanlarla ilgili doğru bilgiyi yaymaya yönelik çalışmalar bulunmaktadır.

Bu tür etkinliklere katılarak, evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarının sağlığını ve refahını artırmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olabilirler. Ayrıca, bu etkinlikler sayesinde evcil hayvanların beslenme, egzersiz, hijyen ve diğer temel sağlık ihtiyaçları konusunda bilinçlenerek, onların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olabilirler.

Evcil hayvan sağlığına yönelik etkinliklere katılarak, evcil hayvan sahipleri aynı zamanda diğer evcil hayvan sahipleriyle sosyalleşme fırsatı da bulabilirler. Bu tür etkinlikler, evcil hayvan sahipleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımına olanak tanırken, aynı zamanda evcil hayvanlar için sosyal ve interaktif ortamlar oluşturarak, onların mutluluğunu ve refahını artırabilir.

Toplumda evcil hayvanların sağlığına yönelik farkındalığı artırmak ve evcil hayvanlar için daha sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklere katılarak, evcil hayvan sahipleri toplum bilincine katkıda bulunabilirler. Bu sayede, evcil hayvanlara daha iyi bir yaşam sunmak ve onların haklarını savunmak için toplumsal bir dayanışma ve farkındalık oluşturulabilir.
Toplum Bilinçlendirme Programları

Evcil hayvanlar parkı, Keçiören Belediyesi tarafından kurulan bir tesis olup, sadece evcil hayvan sahiplerine değil, tüm topluma hitap eden birçok etkinlik ve program da düzenlemektedir. Bu programların başında toplum bilinçlendirme programları gelmektedir. Park, evcil hayvan sahiplerini hayvan sevgisi, bakımı ve sorumluluğu konusunda eğitmek amacıyla çeşitli eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Toplum bilinçlendirme programları kapsamında düzenlenen seminerlerde, çocuklar ve yetişkinlere evcil hayvanların doğru bakımı, beslenmesi ve sağlığı konularında bilinçlendirme yapılır. Aynı zamanda, evcil hayvan sahiplerine parktaki tesislerin nasıl kullanılacağı, park kuralları ve evcil hayvanların toplum içindeki davranışları konusunda eğitimler verilir.

Yapılan bu toplum bilinçlendirme programları sayesinde, evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla toplumun bilinçlenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, parkın ziyaretçileri arasında evcil hayvan sahipleri arasında dayanışma ve bilgi paylaşımının artırılması için de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu sayede, parktaki evcil hayvanların mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için toplumun bilinçlenmesi sağlanırken, aynı zamanda evcil hayvan sahiplerinin de bilgi ve deneyimlerini artırarak birbirlerine destek olmaları hedeflenmektedir.
Sık Sorulan Sorular

Keçiören evcil hayvanlar parkı nerede bulunuyor?

Keçiören evcil hayvanlar parkı Ankara ilinin Keçiören ilçesinde bulunmaktadır.

Parkın giriş ücreti nedir?

Keçiören evcil hayvanlar parkının giriş ücreti 5 TL’dir.

Hangi hayvanlar parkta bulunabilir?

Parkta köpek, kedi, kuş gibi evcil hayvanlar bulunmaktadır.

Kaç metrekarelik bir alana sahiptir?

Keçiören evcil hayvanlar parkı 20.000 metrekarelik bir alana sahiptir.

Parkta hangi olanaklar bulunmaktadır?

Parkta yürüyüş alanları, oyun alanları, sulama ve temizleme istasyonları bulunmaktadır.

Park ne zaman ziyaret edilebilir?

Keçiören evcil hayvanlar parkı haftanın 7 günü, sabah 08:00 – akşam 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Parkta hizmet veren bir kafeterya var mıdır?

Evet, parkta evcil hayvanlarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz bir kafeterya bulunmaktadır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler