Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedilerde göz akıntısı

Tweety

Moderatör
Aldığı Beğeni
1
Minik Dostum
  1. Kuş
Kedilerde Göz Akıntısı
Kedilerde göz akıntısı Çok önemlidir önlem alınmazsa körlüğe kadar gidebilir kedilerin en hassas yeri gözleridir. Tabii ki sadece gözleri değil kulakları da çok gelişmiştir bunu da atlamamak lazım.

Kediler insanlar gibi her renkleri görmezler yani görebileceği renkler sınırlıdır Bunun sebebi gözlerinin içinde olan topetum lucidum tabakasıdır.

Kediler zifiri karanlıkta göremezler Ayrıca kediler yakını da göremez. Peki kediler yakını göremiyorsa nasıl hareket ediyorlar, kendi önündekileri nasıl görüyorlar.

Evet arkadaşlar görmüyorlar bu durumda kedilerin bıyıkları devreye giriyor kediler çok yakını göremedikleri için bıyıklarının hissiyatı ile hissediyorlar.

Kedilerin sağlıklı olmasını genellikle gözlerinden kontrol ederiz.

Kedilerin Gözünde göz akıntısı ya da sulanma kızarıklık bulanıklık kabuk bağlaması Çapak ve bunun gibi Birçok şey virüsler aracılığı ile belirti gösterir. bunlar yaşandığında kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gerekir Aksi takdirde gözlerini kaybedebilirler.

kedilerde göz akıntısı varsa Gözlerin steril Bir bez ile mutlaka silinmelidir.

Banyodan önce koruyucu özelliği olan bir merhem sürülmelidir.

Eğer gözüne birşey yapışmış ise mutlaka temizlenmelidir.

Gözyaşı lekelerin oluşabilir bu şekilde bıyıklarına kadar Akar Bu bahsettiğimiz sıvı bakterileri öldürmeye yarar, mutlaka temizlenmelidir.

Gözlerin sürekli kısıyorsa mutlaka bir problem var demektir.

Sulanma kızarma ve akıntı Rahatsızlığın ilk belirtilerinden olabilir.

Eğer kedinizde buna benzer belirtiler görüyorsanız kediniz size bir şeyler anlatmak istiyordur. Bakterilere karşı çok hassastırlar. gerekli kontrollerin hepsini mutlaka veteriner hekim eşliğinde yapılmalıdır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler